Údržba

Provádím čištění Notebooku. Po demontáži vyfoukám pod velkým tlakem prach a další nečistoty z vnitřku Notebooku klávesnice a DVDRW. Dále provedu i kompletní vyčištění monitoru LCD, klávesnice a povrchu speciálním antistatickým přípravkem k tomu ještě provedu optimalizaci operačního systému v ceně. od 400Kč (podle modelu a značky Notebooku)

Jak poznáte, že se jedná pravděpodobně o zanesené chlazení u Notebooku?

Typicky se objevují tyto příznaky: Zpomalení chodu, padání, případně restart Windows (především při větší zátěži např. při spuštění graficky náročnějších aplikací). Je nejvyšší čas nechat si odborně vyčistit Notebook. Předejdete tím většinou již trvalému poškození čipu v Notebooku.

udrzba_5

Notebook je zařízení, ve kterém je na velmi malém prostoru osazeno mnoho polovodičových součástek, které produkují odpadní teplo. Ventilátor s chladičem zajišťuje dostatečné odvětrání jen v případě, že není zanesen prachem. Velmi často se naši technici setkávají s případy, kde uživatel nerespektoval toto doporučení a případné opravy se pak pohybují v částkách od 4000Kč výše.

Pravidelná údržba výpočetní techniky u zákazníka

udrzba_4

Profylaktická údržba se provádí v předem dohodnutých pololetních, případně ročních cyklech a rozsahu na základě smlouvy o dílo. Tato služba je cenově zvýhodněna (cenová nabídka je závislá na množství). Zajistím odborné vnější i vnitřní vyčištění počítačů i periferií přímo u zákazníka. Při výběru zda pololetní nebo roční údržbu je třeba zvážit:
Podmínky v jakých vaše technika pracuje (prašnost, kuřácké pracoviště), vytížení počítače (8hod. nebo směny). Pro běžný kancelářský provoz doporučuji profylaktickou údržbu 1x za rok. U počítačů umístěných ve zhoršených provozních podmínkách, doporučuji pravidelné pololetní profylaktické údržby. Návštěva je vždy předem telefonicky konzultována s odpovědným pracovníkem, tím se minimalizují případné negativní dopady na provoz.